CK SALAŠ

První vločky dopadají na zem, a cyklisté opět zazimovávají své dvoukolé miláčky. Za náš cykloklub máme pár slov.
Letošní rok přinesl vytoužené pokračování závodu horských kol „ČMŽO Salašský Drtikol“, který se těšil přesto hojné účasti vzhledem k situaci, jenž nás doprovází už dlouhý čas. Našeho závodu se zúčastnili atraktivní závodníci – jako je například Filip Rydvald, Fojtík Ondřej nebo i Karel Hartl – kteří se pravidelně umísťují na prvních příčkách v republikových závodech. Podařilo se nám uspořádat skvělý „bikový den“, na který máme opravdu skvělé ohlasy. Všichni byli spokojeni s trasou, organizací, ale i závodem jako takovým. Bylo pro nás velmi příjemné, když jsme slyšeli slova chvály. A musíme se přiznat, že oprávněně. Každým rokem jsme více a více sladění, a posouváme tak náš závod na vyšší úroveň. Nešlo by to však ani bez sponzorů, díky nimž máme možnost připravit kvalitní zázemí a organizaci. A my bychom rádi zopakovali jejich jména – ČMŽO Přerov, GG Archico, Obec Salaš, Nadace VIA, Ralltechnology, Technoklima, Autodoprava Jan Peza, Slovácká Kolovna, Jiří Janováč – montáže sádrokartonů, Vodo-Topo Petr Hruška, Obec Velehrad, Nábytek Bobík, Pavelka-VTP. A také Ti, kteří si nepřejí být zveřejněni. Za to Vám patří velký DÍK! Nešlo by to však ani bez skvělých lidí, kteří se na tom s námi podílejí. Nespojuje nás totiž jen láska ke kolům, ale také přátelství a touha se společně bavit. To je v dnešní době víc než dost. Ještě jednou za to děkujeme všem, a věřte, že si toho opravdu vážíme, a připravujeme pro Vás malé poděkování.

Jelikož jsme se chtěli více soustředit na pořádání samotného „Drtikola“, odložili jsme pořádání dětského „závodu“ na měsíc září. A pojali ho formou „nočního bikování“ s trochou toho málo strašení. Musíme říct, že jsme si přáli, aby se závodu zúčastnilo co nejvíce dětí z naší obce. Především pro ně jsme chtěli uspořádat něco, kde nejde o výsledky, ale o to, aby se děti bavily a byly spokojené i šťastné. Na start se postavilo 37 dětí, z toho 15 ze Salaše, a my byli opravdu překvapení. První kola se jela za denního světla, aby děti věděly, co je čeká. Poté následovalo opečení špekáčků, a nasycení hladových bříšek. Připraveno bylo i malování na obličej. Po setmění byla nachystaná barevně osvětlená trať, a v lese čekalo na děti překvapení formou pohádkových postav. Všichni jsme si připravili kostýmy, a trať jsme zpestřili strašením a nejrůznějšími světýlky. Na konci každé kategorie následovalo vyhlášení a ocenění všech účastníků. Za sebe můžeme jen dodat, že to byla spontánní akce plná dětské radosti, a měli jsme z ní výjimečný pocit. Velký dík patří Karlovi Klouparovi, který akci podpořil nemalou finanční částkou navíc, a všechny děti tak mohly být odměněny. Dále také dalším sponzorům, jejichž finanční dary nebyly použity jen na hlavní závod pro dospělé.

Z provozních věcí bychom rádi připomněli, že za hřištěm vyrostl hezky upravený pumptrack s novým povrchem, výsadba nových stromů za spolupráce obce a v plánu máme vytvořit zde ještě posezení pro odpočinek. Jsme rádi, že jsme mohli vytvořit něco nového, hezkého, a nejen pro děti. Na pumptracku vidíme jezdit malé „bikery“, ale také dospělé, výletníky či rodiny. Zpětná vazba je pro nás tedy víc než perfektní. Jen bychom si přáli, aby zde nevznikala skládka, která za hřištěm byla v minulosti, a kterou jsme museli celou odstranit, a vše pročistit. Budeme za to velmi rádi.

Na konec Vám přejeme spoustu zdraví – to je víc než důležité. Mějte úsměv na tváři, a pamatujte, že život je vždycky hezčí s lidmi, s pivem a na kole ? 

Krásný adventní čas za CK Salaš Vám přeje Alena Háblová